2010. június 30., szerda

Időpont változás

 Virágzó Tisza Napjának pénteki (június 25-i) eseményei nagy sikerrel zajlottak le.
Az időjárás jelenlegi képe és a várható alakulása miatt a szombati és a vasárnapi eseményeket július 10-11-re halasztottuk.

A Tisza magas vízállása és vízhőmérséklete miatt a tiszavirágok násza is kb. ekkorra várható.
 
Mindenkit várunk a Virágzó Tisza Napjára 2010. július 10-re és 11-re!!!

2010. június 21., hétfő

Virágzó Tisza Napja 2010 - Várjuk Önt és családját Fegyverneken!




































Virágzó Tisza Napja  2010 - Várjuk Önt és családját Fegyverneken!
Vendégeink lesznek a szlovákiai Fegyvernek lakói is.

Június 25. péntek

14:00  Orvosi Rendelő ünnepélyes átadása
19:30  Gyülekezés, felkészülés a Kálváriadombnál a tűzönjáráshoz. Felkészülés nélkül senki nem vehet részt a tűzönjárásban

Június 26. szombat

9:00-12:00    Virágzó Tisza Gyermek Kupa: meghívásos kispályás labdarúgókupa a Sporttelepen
19:30 Csikós bemutató és Koch-ötös a Dobó téren
Kocsis-menettáncos felvonulás a Dobó térről a Sporttelepig
Csónakos–virágos felvonulás a Holt Tisza 1-es taván, megérkezés a Sporttelepre
21:00 Ünnepélyes megnyitó:
Huber Ferenc polgármester megnyitója
Gálaműsor
22:00-04:00 Tűzijáték, karaoke, pályabál.

Június 27. vasárnap a Sporttelepen

8:00 Virágzó Tisza Kupa: férfi, felnőtt és ifjúsági labdarúgókupa
9:00 Virágzó Tisza Kézilabdakupa, homokfoci, strandröplabda
10:00 Színpadon: népzene, néptánc, gyermekszínház, modern tánc, slágerek, hastánc, divatbemutató

Napközben:

gyöngyfűzés, rajzverseny, hinta, arcfestés, csúszda, lengő létra, népi játékok készítése, gólyalábazás, ugrálóvár, jós, hennafestő, íjászat, homokfoci, sorsjegy, óriás sakk, rendőrségi bűnmegelőzési bemutató, sétakocsikázás, vásározók, főzőverseny, VTN-rejtvény, Vöröskeresztes Totó, horgász-ügyességi vetélkedő, szalmafonás, halászszerszámok, galambászeredmények, horgászképek, Baldácsy képekben, fafaragó szakkör, bábuk, ökörsütés, nyársra húzott vaddisznó, vaddisznópörkölt, strandröplabdázás, dinnye; Kunhalomtej termékek : fagyi, sajt, tej;  testtömegindex-, testsúly-, vérnyomás-, koleszterin-, antioxidáns mérés, elsősegély nyújtó bemutató, Kálváriadomb sátra.

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!
Baldácsy Művészeti Egyesület

2010. június 1., kedd

Pittyendáré

Második alkalommal rendezte meg a Kék nefelejcs Citerazenekar a Pittyendáré elnevezésű örömzenélést, melyre meghívást kapott a Pacsirta citerazenekar, Boróka citerazenekar, Régiposta Együttes, Kécske Néptáncegyüttes utánpótlás csoportjai, valamint Kerekes Borbála és Kass Levente a városi népdaléneklő verseny kategória győztesei.

A Tiszakécske Tv fotóit ITT nézhetitek meg!

forrás: Tiszakécske Tv

2010. május 31., hétfő

Különdíj és Kiemelt Nívódíj Tiszakécskén

Harmadik alkalommal rendezte meg Tiszakécskén a Tisza'83 Citeraegyesület népzenei találkozóját. 18 zenekar, szólista és népdalénekes versenget a kiváló-, a nívó-, a kiemelt nívó-, és a különdíjakért! A hagyományok szerint 1 különdíjat oszt ki a Tisza'83 Citeraegyesület, de idén már 3 zenekar érdemelte ki a legmagasabb kitüntetést Tiszakécskén, ami elárulja, hogy igen nívós és szakmailag nagyon jó versenyen vettek részt a lányok. Szatmári összeállításuk igen értékesnek bizonyult. KIEMELT NÍVÓDÍJ és a zsűri KÜLÖNDÍJA lett a Pacsirták jutalma.
A szakmai zsűri ezen a szép délutánon Bíró István(Nyíregyházi Főiskola Népzene Tanszékének tanára), Kovács László(népzenész, a Népművészet Ifjú Mestere), Molnár Boglárka(népzenész, ének-zene tanár) volt.

További különdíjasok:

Algyői Hagyományörző Citerazenekar - Algyő
Kökönye Népzenei Együttes - Százhalombatta
PACSIRTA CITERAZENEKAR - Fegyvernek



Még több kép a találkozóról a www.citeratabor.blogspot.com oldalon!

Abasáron jártunk...

Május 16-án hosszú útra indultunk. A bor és a katonadalok hazájába Abasárra vezetett a Pacsirták útja. Mint minden évben idén is nagy izgalommal készültek a lányok a mulatságra. Egri borosdalokkal álltak színpadra a csajok és az összeállítás nem maradt taps nélkül! A közönség együtt énekelte végig a lányokkal a jól ismert dalokat és természetesen műsorszámuk végén nem hiányozhatott az abasári közönség vastapsa sem. Fegyverneket még két együttes  - Hétszínvirág Citerazenekar és a Szapári Népdalkör - képviselte ezen a napon, valamint barátaik a tiszakécskei Kék Nefelejcs Citerazenekar és a mezőtúri Lókötők Citerazenekar. Mind a 4 bandának vastaps volt a jutalma a lelkes, jó muzsikára kiéhezett közönségtől. 

Természetesen a pincelátogatás sem maradhatott el.

Vass Lajos Középdöntő - Mezőkövesd

A Pacsirták a Vass Lajos Népzenei Verseny középdöntőjében szerepeltek május 15-én Mátyusföld szívében Mezőkövesden. A maratoni verseny délutáni blokkjában léptek színpadra a lányok és ismét nem vallottak szégyent. Bár az országos döntőbe nem sikerült bejutniuk, szatmári összeállításuk a közönség vastapsát eredményezte, ami többet ér, még a szakmai zsűri által adott ARANY oklevélnél is! Szerény véleményünk szerint a középdöntő színvonala nem ütötte meg a legmagasabb szintet, bár 1-2 zenekar valóban kimagaslót alkotott. A zsűri munkáját és szakmai hozzáállását pedig nem kívánjuk kommentálni.A zsűrizés feladatát dr. Olsvai Imre, Bodza Klára, Nagy László, Széles András és dr. Gerzanics Magdolna végezte.

Bővebben a versenyről : ITT olvashatsz

2010. május 12., szerda

Két fellépés egy napon, taroltak a Pacsirták Tiszatenyőn és Mezőtúron

2010. május 8-án Tiszatenyőn és Mezőtúron adott koncertet szép számú közönség előtt. A szombat délelőtt a tiszatenyői I. Vándorló Bográcsok Találkozóján kezdődött. A lányok Szatmári dalokkal csaltak vidám perceket a tenyői közönség arcára. Sugárzó produkciójukat vastaps kísérte és e miatt már megérte elmenni erre a fesztiválra. Itt még nem volt vége a munkának. Mivel a lányok az Annaházi Tánccsoport zenei kíséretét biztosítják már több éve, így barátaikkal a Lókötők Citerazenekarral kiegészülve egy igazi szatmári táncházat varázsoltak a népes közönség elé. Remek fellépés volt.

A másik fellépés Mezőtúron, a Magyarok Vásárán volt. Nagyszámú közönség gyűlt össze a város sétálóutcájában a Pacsirták, a Lókötők és az Annaházi Tánccsoport közel 1 órás produkciójára. A lányok kezdték a sort. Egy igazán pörgős Nyírségi dalcsokrot, majd Szatmári táncnótákat játszottak a szép számú közönségnek, akik vastapssal jutalmazták nagyszerű produkciójukat. A fegyverneki néptáncosok Kalotaszegi táncai is nagy sikert aratot, majd a Lókötők produkciója is remekül sikerült, vastaps fogadta a mezőtúri bandát! Mezőtúron sem maradt el a közös zenélés, ami elvarázsolta a kilátogatókat. Közel 20 citerás egyszerre kísérte az Annaházi Tánccsoportot, akik még egy ráadás friss csárdással is megajándékozták a közönséget. A rendezvény nagyszerű volt és örülünk, hogy részt vehettünk benne. 

Az Annaházi Tánccsoport
fotó: Szoljon.hu